Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN' la birlikte; Halk Eğitim Müdürü Vehbi GAZAİOĞLU' nu ziyaret etti.

Sayın Kaymakamımız; Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak, İzzet Ayaydın Ali Sarıyörük İlkokulunun da faaliyet gösteren Nakış - Dikiş, İngilizce Dil Kursu ve Resim Çizme kurs atölyelerini ziyaret ederek; kursiyerlerle tek tek sohbet etti.

Kursiyerlerden çizimleri, yaptıkları el işleri ve dikimler ile dil kursu gören öğrencilerden bilgi aldı. Yabancı dil kursu eğitimi alanların Üniversite öğrencileri oldukları ve bu kursların kendilerini geliştirmeleri konusunda çok faydalı olduğunu belirtiler.

Nakış - Dikiş ve Resim kursiyerlerin genellikle ev hanımı ve emeklilerden katılımın olduğu, zamanlarını bu gibi kurslarda sosyal aktive olarak hem zamanlarını geçirdiklerini, hem de bir şeyler öğrenerek ev ekonomisine fayda sağlamak olduklarını ifade ettiler.

Sayın Kaymakamız Ediz SÜRÜCÜ; başta İdareciler olmak üzere, kurs öğretmenlerine ve kursiyerlere başarılı dileklerinde bulundu. Daha sonra İzzet Ayaydın Ali Sarıyörük İlkokulunun Ana sınıfı ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.