Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut KÖSE, Ahmet Çallıoğlu Çok Programı Lisesi Müdürü Hamza Ünal CENGİZ, Cemal Gürbüz Atik Ortaokulu MüdürYardımcısı Yusuf ÖZDENİZ, TED Ege Koleji Okul Müdürü Ahmet ŞABA, İncirliova İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammed ÇAKIR  ile İlçemiz okullarında düzenlenen "10 Aralık İnsan Hakları Günü" kompozisyon yarışması birincisi Ahmet Çallıoğlu Çok Programlı Lisesi öğrencisi Burçin GÖKKUR, şiir yarışması birincisi Cemal Gürbüz ATİK Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Ecem ERSALAR,  şiir yarışması ikincisi TED Ege Koleji Özel Ortaokulu 5/D öğrencisi Ayşe Naz MERTOĞLU VE şiir yarışması üçüncüsü İncirliova İmam Hatip Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencisi Kevser KARAKUŞ’u  makamında konuk etti.
Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ konuşmasında;  “10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ve insanlığın ortak değerlerini birlikte koruma iradesini yansıtması bakımından en önemli uluslararası sözleşmelerden biri olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 68. Yıl dönümünü kutluyoruz. Oysa ki 632 yılında Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam (s.a.v) tarafından buyrulan Veda Hutbesi, İslam Toplumunun ve hatta tüm insanlığın ilk İnsan Hakları Belgesi olarak değerlendirilmelidir. Veda Hutbesi, İslami ilimler açısından da, insan hakları açısından da manevi ve tarihi bir öneme sahiptir. Günümüzde demokratik ülkelerde son yüzyılda insan hakları kavramı anayasalarda ve kanunlarda yeni yeni yer alıyorken, 14 asır önce Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam (s.a.v) Veda Hutbesinde; kadın hakları, çocuk hakları, yaşama hakkı, mülkiyet hakkı, kişi hak ve hürriyeti, suçta sorumluluk, özel hayatın gizliliği, mal ve can emniyeti, eşitlik, işkencenin yasaklanması gibi kavramlara yer vermiştir. Bu ilkeler tüm Müslümanların vicdanlarında ve düşüncelerinde adeta yasallaşmış kurallar olarak Ülkemizde de devam etmektedir. 
İnsan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya temennisiyle başta Milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin insan hakları gününü kutluyorum.  ”, dedi. 
Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Sayın Kaymakamımız, başarılarının devamını dileyerek öğrencilere hediyelerini takdim etti.