Gelecek nesillerimizin ışığı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde törenle kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN ve bir grup öğretmenimiz, 24 Kasım 2015 Salı günü saat 08:30 'da Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ'yü makamında ziyaret etti.

TED Özel Ege Kolejinin ev sahipliğini yaptığı salonda, Başöğretmen Atatürk ve ebediyete göçmüş bütün öğretmenlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını 50. Yıl Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ali Fethi ÖZÇETİN ve günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN yaptı.

50. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan öğretmenler günü ile ilgili oratoryonun sunulmasının ardından,' Şehit Öğretmen' adlı slayt sunuldu. Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRCÜ tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere 'HİZMET ŞEREF BELGELERİ' takdim edildi.

Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayarak programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik edip başarılar diledi.

Kutlama programının ardından Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ ve İlçe protokolü ilçemizde görev yapan bütün öğretmenlerimizle, Bahçeşehir Koleji bahçesinde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde buluştu.