29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıl dönümü ilçemizde törenle kutlandı. Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenklerin sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla meydandaki tören son buldu.

Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul eden Sayın Kaymakamımız ve ilçe protokolü; tebrikat töreninden sonra stadyuma geçtiler. Ahmet Yaşar Kocabıyık Stadında Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Ahmet KURT, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat KALE, İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih DEMİRALP, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, çevre okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Ahmet KURT ve Belediye Başkanı Gürşat KALE ile öğrencilerin ve hakın bayramını kutladı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın bayram mesajının okunmasıyla devam eden törende, Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ konuşmasında;

"Milli birlik ve beraberliği pekiştirmemizin yolu ülkemizin geleceğine tüm vatandaşlarımızın duyarlı ve kararlı bir şekilde inanması ve bu geleceği sahiplenmesinden geçer. Bilginin en önemli kazanım ve güç olduğu günümüz dünyasında kendi insanımızı modern, bilgili, ahlaklı ve topluma yararlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin tek ve en büyük hedefi olmalıdır. Aydınlık, geleceğimizi görmenin huzuru içerinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum." dedi.

Tören, daha sonra 'Cumhuriyet' konulu şiirlerin okunmasıyla ve İncirliova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Folklor Ekibinin halk oyunları gösterisiyle devam etti. Tören, Resmi Geçit Töreni'nin ardından İncirliova Sulu Park'ta ilçe okullarının 'Cumhuriyet ve Atatürk' konulu resim sergisiyle son buldu. Kaymakamımız, sergide sunulan eserleri inceleyerek eser sahibi öğrencilerle yakından ilgilendi, birlikte fotoğraf çektirdi.