Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğünün düzenlediği, Atatürk'ün Aydına gelişinin 83. Yıldönümü dolayısıyla, Şehit yakınları ve gazilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen Beyaza Yürüyüş Projesi kapsamında İlçemizde de benzer proje uyarlanarak İncirliova Kaymakamlığınca İlimiz Karacasu İlçesi Afrodisias Antik kentine 'Tarihe Yürüyüş' projesi düzenlenmiştir.

Proje kapsamında 14.06.2014 Cumartesi günü 26 şehit yakını ve gazimizin katılımıyla gezi gerçekleştirilmiştir. Geziye proje ortakları olarak İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri görevli olarak refakat etmiştir.

Şehit yakınları ve gazilerimiz saat: 09.30 da İncirliova Hükümet Konağı önünden hareket ederek Karac asu İlçesi Afrodisias ören yerine saat:12.00 giriş yapmıştır. Afrodisias müzesi ve antik kentte bulunan kalıntılar Kale kapısı, Meclis binası, Statium, Yüzme havuzu ve Yarış alanları sırasıyla gezilerek saat: 14.30 da Geyre yolu üzerinde bulunan restoran da yenilen yemek ve dinlenme noktasından sonra Karacasu yakınlarında bulunan gölet gezilmiş, daha sonra çömlek ve testi üretim alanları gezilerek bilgi alınmış, alışveriş yapılmıştır. Son olarak yayla diye tabir edilen kahvederesi adı verilen alan gezilerek çay-kahve molası verilmiş saat: 17.30 itibarıyla Aydın - İncirliova ya dönüş için yola çıkılarak saat:19.30 da gezi sona ermiştir.

Şehit yakınları ve gazilerimiz tarafından iyi bir gezi olduğu, memnuniyetler iletilmiş yeni projelerle yeni gezilerin yapılması dilek ve temennisinde bulunmuşlardır.