İlçemiz Kaymakamı Sayın Ediz SÜRÜCÜ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat MORAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN ile birlikte Akçeşme ve Sınırteke mahallerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sayın Kaymakamımız vatandaşlarla sohbet ederek, 'Devlet olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu, sıkıntılarınızı, istek ve taleplerinizi yerinde dinlemek ve görmek için mahallelerde ziyaretlerde bulunduğunu' dile getirdi. Vatandaşlar da Kaymakamımızı mahallerini ziyaret etmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını, sıkıntılarımızı isteklerimizi yerinde görmesi, bizlerle sohbet ederek dinlemeleri memnuniyet verici. Kaymakamımız mahalle muhtarlarından, mahalleleri sorunları ve talepleri ile ilgili bilgiler aldı.

Sayın Kaymakamımız Sınırteke okulunu ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerden bilgi alarak, eğitim ve öğretim başarıları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akçeşme mahallesinde kullanılmayan eski okullarda incelemelerde bulunarak, Milli Eğitim Müdürümüze, Akçeşme Mahalle Muhtarının yabancı dil kursu açılması talebini, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünce değerlendirilmesi konusunda talimat verdi.

Daha sonra Akçeşme mahallesi eski muhtarı Ali TÜRKER' e ait çilek seralarında incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Murat MORAN Çiftçimizin İlçemizde çilek konusunda önde gelen yetiştiricilerden olduğunu, bilinçli tarım yaptığını ifade etti.

Kaymakamımız vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını ifade ederek köy kahvehanesi ve muhtarlıkta vatandaşlar ile yapılan toplantıdan sonra ziyaret sona erdi.