Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan bilgi yarışması, TED Ege Kolejinin ev sahipliği yaptığı, Konferans Salonun' da düzenlendi.

Geleneksel Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında 28-30 Mart 2016 tarihleri arasında, İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışmasında, Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya 12 Ortaokul, 6 Lisenin öğrencileri katıldı. Okulları, 3'er öğrenci temsil etti. Yapılan bilgi yarışmasında Liseli öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları kitaplarından 4 seçenekli 20 asil ve 5 yedek soru soruldu.

Liseliler arasında düzenlenen bilgi yarışmasında finale kalan; İncirliova Spor Lisesi ile Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi yarıştı. Etkinliğe Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, İlçe Emniyet Müdürü Baki BAŞ, Ak Parti İlçe Başkanı Kazım GÜNAYDIN, İlçe Müftüsü Fetullah UYDAŞ, Gıda, Tarım ve hayvancılık Müdürü Murat MORAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Tevfik AKSOY, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yapılan yarışmada Sınırteke Ortaokulu ve Özel Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi 75 puanla birinci oldu. Yarışmaya katılan 57 öğrenciden birinci olan 6 öğrenci, çeyrek altınla ödüllendirildi. Liselerde birinci olan Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerine ödüllerini Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ verdi. Eğitim Bir-Sen'in de sponsor olarak destek verdiği yarışmada, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Sayın Tevfik AKSOY, yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye etti. Ayrıca birinci olan öğrencilere aileleriyle birlikte katılacakları hediye çekleri verildi.

Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ; yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak, bu etkinliğin düzenlenmesinde, Ted Ege Kolejine, desteklerinden dolayı Eğitim Bir-Sene ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Çekilen toplu fotoğrafın ardından program son buldu.