Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 9 Nisan 2016 Cumartesi akşamı Belediye sinema salonunda, İlçemiz Müftülüğünce hazırlanan etkinlikle kutlandı.

Etkinliğe, Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet KURT, Belediye Başkanı Gürşat KALE, İl Müftüsü Ömer KOCAOĞUL, İlçe Müftüsü Fetullah UYDAŞ, AK Parti İlçe Başkanı Kazım GÜNAYDIN, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediyemiz Sinema Salonu'nda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Sonrasında Hafız Tugay ÖZCAN tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Fetullah UYDAŞ, 'Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'i (SAV) anmak, onu hatırlamak, hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamak üzere hatırlamak ve onun bizlere vermiş olduğu mesajları bir daha anmak ve yaymak üzere programı düzenledik' dedi.

Kur'an Kursu'nda eğitim gören 4-6 yaş grubu 17 öğrenci, gösterilerini sundu. Öğrencilerden Salih BAYAN, Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu. Ardından öğrenciler 'Camiye gidiyorum' konulu gösterilerini sundu. Camiye neden gittiklerini anlatan çocukların öğrendikleri duaları, sureleri ve İstiklal Marşı'nı okuması, davetliler tarafından büyük alkış aldı. Öğrencilere gösterilerinden dolayı hediye verildi.

Programda İl Müftüsü Ömer KOCAOĞUL "İnsanlığı Yüceltmek için Gelin Birlik Olalım" çağrısı yaparken, 'Tevhit ve Vahdet' konulu konuşmasını yaptı. Hz. Fatıma Kur'an Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan iki kıza, diplomaları verildi. Etkinlik, Lalezar Türk Müziği Topluluğunun tasavvuf musikisi konseriyle son buldu.