İlçemiz Erbeyli Mahallesindeki İncir Araştırma Enstitüsünde İncir'de Kadın Eli konulu projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya İncirliova Kaymakamı Ediz SÜRÜCÜ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa BİRCAN, TKDK Koordinatörü Mustafa BOZKURT, İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Selim ARPACI, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, İlçelerin Ziraat Odaları Başkanları, mahalle muhtarları ile davetliler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi kapsamında düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Erbeyli İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Selim ARPACI; "Geçen yıl başlayan eğitim projesinin ardından bu yıl da kadın çiftçilere yönelik hazırlanan İncir'de Kadın Eli konulu projeyi birlikte yürütmekten ve ev sahipliği yapmaktan son derece memnunuz' dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa BİRCAN şöyle dedi; "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi kapsamında geçen yıl incir üretimi yapılan 9 ilçeden 57 kadın çiftçiyle 3 eğitim düzenledik. Bahçe tesisinden üretime, hasattan kurutmaya, depolamaya, iyi tarımdan organik tarım ve EKÜY' e eğitimleri gerçekleştirdik. Bursa'ya yapılan teknik geziyle de bu güzel çalışmayı tamamladık. Bu yıl da projenin verimli ve başarılı geçmesi için her türlü desteği vereceğiz.'