Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sayın Kaymakamımız Başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Baki ASLANTAŞ, İlçe Müftüsü Fetüllah UYDAŞ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat MORAN, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Gülay ELÇİ, Türk Diyanet Vakfı Temsilcisi Süleyman ALKIŞ ve İncirliova Müftülüğü Camii ve Külliye Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Savattin AKAR' ın katılımlarıyla Kaymakamlık toplantı salonunda toplandı.

Komisyonda; kurban bayramı öncesinde alınacak tedbirler, hayvan satım yerlerinin belirlenmesi ve sevkiyatları sırasında alınacak tedbirlerin Emniyet, Jandarma ve Belediye yetkililerince iş birliği içinde sağlanması. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Belediye Veterinerleri tarafından kesim ve satış yerlerinde gerekli kontrollerin yapılması. Toplum Sağlığı Merkezince sağlıkla ilgili tedbirlerin alınarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, Müftülükçe kurban kesim yapılan yerlerde en yakındaki din görevlilerin görevlendirilerek, kesimlerin dini hükümlere uygun şekilde yapılmasında halka yardımcı olmaları konusunda karar alındı.

Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ; Kurumlarımızca gerekli tedbirlerin alınarak, vatandaşlarımızın huzur içinde dini bayramımız olan Kurban Bayramını en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak bizim görevimizdir, dedi.