Sayın Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ başkanlığında yapılan İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı 18.01.2016 tarihinde kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Belediye Başkanı Gürşat KALE, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet KURT, İlçe Emniyet Müdürü Baki BAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bilkay ÇETİNKAYA, Maarif Müfettişi, Şube Müdürleri, Öğretmen Sendika Temsilcisi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vehbi GAZAİOĞLU katıldı.

Toplantıda; Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vehbi GAZAİOĞLU yapılan çalışmalarla, açılan kurslarla ilgili bilgi verdi. Gerek yetişkinlere yönelik, gerekse örgün eğitime devam eden öğrencilere yönelik kursların olduğunu, meslek edindirme kurslarını devam ettiğini, bu kursların İncirliova merkezde de ve mahallelerde de açıldığını anlattı. Konuyla ilgili istatistiki bilgiler verdi. Bu eğitim ve öğretim döneminde,

01 Eylül 2015 - 01 Ocak 2016 tarihleri arasında açılan kurs ve kursiyer sayıları.

Kurs Sayısı Kursiyer (Kadın) (Erkek) Toplam

Genel Kurslar 63 1181 - 645 1826

Mesleki ve Teknik Kurslar 34 840 - 171 1011

Okuma - Yazma Kursları 7 43 - 31 74

TOPLAM: 104 2064 - 847 2911

Sayın Kaymakamımız; Meslek Edindirme Kurslarına, Sosyal ve Kültürel Kurslara, Engellilere Dönük Kurslara, Tarımsal ve toplumun ihtiyaç duyduğu diğer kurslara örnekler vererek ağırlık verilmesini ve acarlar mahallesine daha fazla kurs açılmasını istedi. Diğer katılımcılar da kendi alanları ile ilgili kurs taleplerini ve katkı sağlayabilecekleri hususları dile getirdiler. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Vehbi GAZAİOĞLU açılması planlanan kurslar ve etkinlikleri anlattı.

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.