Genç Çiftçilere Hibe Toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla oluşturulan genç çiftçilere hibe desteği toplantısı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İncirliova İlçe Müdürlüğü tarafından Kaymakamlığımız toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Sayın Kaymakamımız Sayın Ediz SÜRÜCÜ , İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat MORAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa ASLAN, Ziraat Mühendisi İrfan YAVUZ ile Mahalle Muhtarlarımız katıldı. Katılımcılara genç çiftçilere hibe kredisi anlatıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat MORAN, genç çiftçilere yönelik konuşmasında 13 Nisan günü başlayacak olan hibe başvurusunun 12 Mayıs tarihinde sona ereceğini, 30 bin TL'lik hibe kredisi için başvuruların yoğun olmasını beklediklerini belirtti. Daha sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa ASLAN,30 bin TL'lık kredi için nelerin yapılması gerektiğini slayt gösterisi ile anlattı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme şube müdürü ve ilçe müdürlüklerinde, ilçe müdürü başkanlığında, mühendis, veteriner hekim, sosyolog, tekniker ve teknisyen gibi teknik ve sağlık hizmetleri sınıfındaki personelden oluşan en az üç kişilik bir birimin proje yürütme birimi olacağı belirtildi. Proje sahibi ile il müdürü veya ilçe müdürü arasında imzalanan ve hibeden yararlanma esasları ile tarafların yetki ve sorumluluklarını düzenleyen bir sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

Kaymakamımız, Hükümetimizin 2016 yılı Eylem Planı çerçevesinde vermiş olduğu sözü tuttuğunu; genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin TL karşılıksız destek vereceğini, Devletimiz ve Hükümetimizin her zaman çiftçimize destek olduğunu ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceğini ifade etti.