Aydın Bahçeşehir Koleji sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek, velilerin ve öğrencilerinin desteğiyle engelli vatandaşlara verilmek üzere Aymelek Derneği'ne 10 adet akülü tekerlekli sandalye bağışladı.

Bahçeşehir Koleji'nin bağışladığı akülü tekerlekli sandalyelerin dağıtımı için düzenlenen törene, Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ, Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül ALTINBAŞ, Bahçeşehir Koleji kurucusu Cengiz ALTINTAŞ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ, törende yaptığı konuşmada, 'Bahçeşehir Kolejimizin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapmış olduğu anlamlı jesti çok önemli buluyorum. Akülü sandalye bir model. Bunun ihtiyaç sahibi değerini bilir. Bazen bu tip sosyal sorumluluk projeleri gündeme geldiğinde gerektiği kadar önem vermiyoruz. Ama ihtiyaç sahibi açısından baktığınızda bazen onlara ulaşılamaz. Bu anlamda böyle bir güzelliğe imza atmalarından dolayı Bahçeşehir ailesine teşekkür ediyorum. Diğer sosyal sorumluluk projeleriyle bunların devam edeceğini sevinçle öğrendik. Her zaman şunu söylerim, 'Hayatı doğru anlamak istiyorsanız engelli bir vatandaşı kardeş edinin.' O zaman hayatın gerçek anlamını kavrama noktasında neler kazanacağınız da ortaya çıkar' dedi.

Sayın Kaymakamımız yaptığı konuşmada, 'İncirliova İlçemizde; eğitim alanında önemli bir yer teşkil eden Bahçeşehir Kolejinin engelli vatandaşlarımıza yönelik bu sosyal sorumluluk projesini takdirle karşılıyor; bu çalışmada emeği geçen herkese ve özellikle öğrencilerimize teşekkür ediyorum.' Dedi.

Duyarlı davranışlarından dolayı Bahçeşehir Koleji'ne teşekkür eden Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül ALTINBAŞ, 'Bahçeşehir Koleji'ne çok teşekkür ediyorum. Bu törene öğrencilerin de katılımından dolayı ayrıca mutlu oldum. Çünkü benim bütün amacım Aydın'da yaşlılara, yoksullara, engellilere farkındalık oluşturmak. Bu tür etkinliklerin içinde gençleri görmek daha da sevindirici. Artık gençler bizim elimizden tutmaya başladılar. Bu güzel projenin diğer okullara da örnek olmasını arzu ederim. Elimizdeki raporlara göre 79 engellimiz akülü araç bekliyor. Hasta yatağı, hasta bezi bekliyor. İnşallah diğer okullar da bu tür sosyal paylaşım projelerine bizleri dahil ederler. Biz de daha çok insana ulaşırız' diye konuşmasını tamamladı.

Bahçeşehir Koleji kurucusu Cengiz ALTINTAŞ ise 'Böyle bir sosyal sorumluluk projesi yaptığımız için çok mutluyuz. Velilerimizin ve öğrencilerimizin desteğiyle 10 tekerlekli sandalyeyi Aymelek Derneği'ne bağışlayacağız. İnşallah yapacağımız bu tür sosyal sorumluluk projelerinde ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğiz. Bu yardımlarda emeği geçen velilere ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederim. Aydın halkının bu konularda daha duyarlı olmaları bizi mutlu eder' dedi.

Konuşmaların ardından akülü tekerlekli sandalyeler, protokol mensupları tarafından 10 özürlü vatandaşa teslim edilmek üzere Aymelek Derneği'ne bağışlandı.