2015-2016 eğitim öğretim yılı açılış törenine Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ, Kaymakamımız Ediz SÜRÜCÜ, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK, AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mehmet ERDEM, İncirliova Garnizon Komutanı Ahmet KURT, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat KALE, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, Ak Parti İlçe Başkanı Kazım GÜNAYDIN, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile mahalle muhtarları ve veliler katıldı.

Tören esnasında bir grup öğrenci Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ' a, Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE' ye çiçek verdi.

Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ Okulu yaptıran hayırsever Vakfın mütevelli heyeti Başkanı Talat MUŞKARA' nın plaketini, yine aynı vakfın mütevelli heyeti üyesi Sandıklı Mahallesi Muhtarı Fazlı KURŞUNLU' ya takdim etti.

Nazmi Topçuoğlu İlkokulundan bir grup 4 sınıf öğrencisi birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilere "Hoş geldin" diyerek çiçek verdi.

2015-2016 eğitim-öğretim yılının tüm ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ, 'Nazmi Topçuoğlu'nu rahmetle anıyoruz. Kurduğu Vakıfla burada bugün yapılan bu okulun açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu okulumuzun İncirliova'ya ve Aydın'a hayırlı olmasını diliyoruz. Buradan yetişecek öğrencilerin gelecekte ülkemizin huzura kavuşması için öğrenciler ve insanlar yetiştireceğine inancım tamdır. Aydın geçtiğimiz yıldan itibaren eğitimde en üst sıralardadır. Tabiî ki bu başarı Milli Eğitim camiasına aittir' diye konuştu.

Son yıllarda eğitimde büyük destekler verildiğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK, 'Bugün itibariyle 18 milyonu aşkın öğrenci 900 bine yaklaşan öğretmenle eğitim öğretime başlamış olduk. Eğitime son 15 yılda tüm bakanlarımızın derin izler bıraktığını düşünüyorum. Masaları gezdiğimde 18 milyon öğrencinin ders kitaplarının masalara bırakıldığını gördüm.' dedi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı okulun açılışının yapılması ile gerçekleşti ve program yapılan ikramın ardından son buldu.