İncirliova Dr. Reşit Galip Ortaokulu tarafından düzenlenen ve 253 bin Mehmetçiğin şehit düştüğü Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıldönümü etkinliği, İncirliova Spor Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, şehit yakınları ve gaziler ile Kaymakamımız Adem ÜNAL, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Başçavuş Mehmet Lütfi YILMAZ, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat KALE, İlçe Emniyet Müdürü Çetin ÇOKYİĞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, daire amirleri, çevre okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milletvekillerinin mesajlarının okunmasının ardından etkinlik, İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN' ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Dr. Reşit Galip Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, 'Çanakkale' şiiri okundu. Ardından 'Hikaye' adlı skeç, koro ve oratoryo gösteriyle devam eden etkinlikte, izleyenler büyük hüzün yaşadı. Şehit annelerinin gözyaşlarına hakim olamadığı etkinlikte, anneler, vatan için şehit düşmüş evlatlarını özel günde anmanın gurunu yaşadı.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'İstiklal Marşı'nı Şiir Olarak Okuma Yarışması'nda ilçe ve Aydın birincisi seçilen İncirliova Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi 4 yaşındaki Ayşegül Şeker, mimikleriyle ve okuduğu İstiklal Marşı ile salondaki herkesin beğenisini topladı. Yarışmaya katılan İncirliova Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, Kaymakamımız Adem ÜNAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN madalya taktı. Kaymakamımız, birinci seçilen Şeker'i kucağına alarak yakından ilgilendi. Şeker, daha sonra şehit annelerinin elini öperek, anneleri bir kez daha duygulandırdı.

İncirliova Kaymakamlığı ile İncirliova Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinliğe çağrılan şehit yakınları ile gaziler, protokol üyeleriyle birlikte İncirliova Hilal Parkı'nda yemekte buluştu. Kaymakamımız Adem ÜNAL, şehit akrabalarına özel olduklarını hissettirmek için et döner ikram edildiğini, katkısı olanlara teşekkür etti.