Ziyarete Özel Günaydınlar Rehabilitasyon Merkezinden başlayan Sayın Kaymakamımız ve daire amirlerini, kurumun kurucusu Kazım GÜNAYDIN karşıladı. Merkezi gezdikten sonra öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız çeşitli hediyeler takdim etti.

Engellilerin toplum hayatında yaşamını kolaylaştırmak için yapılması gereken çalışmaların önemini vurgulayan Kaymakamımız, İlçemizdeki Rehabilitasyon Merkezlerinin sadece İncirliova değil Germencik ve Koçarlı bölgesine hizmet ettiğini ve buradaki engellilere yönelik çalışmaların çok önemli olduğunu, toplumda da engellilere yönelik farkındalığın artması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra Özel Mucize Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulunan Sayın Kaymakamımız; burada da idareci ve öğretmenlerden faaliyetler hakkında bilgi aldı. Merkeze devam eden öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Son yıllarda Hükümetimizin engellilere yönelik engelli aylığı, evde bakım aylığı ve sağlık yardımı gibi yardımları uygulamaya koyduğu sosyal yardımlardan öncelikli olarak engellilerin yararlandırılmasını sağlandığını ifade etti. Eğitim merkezinin sınıflarını dolaşarak idareci ve çalışanlara misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek ayrıldı.